10 Lutego 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -10 lutego 2019  - V Niedziela okresu zwyklęgo -  C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.      Jutro, w poniedziałek 11 lutego 2019 r  przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii ten dzień przeżywać będziemy w środę (13 lutego). Msza św. w intencji chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych związana będzie z comiesięczną Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie - w naszej świątyni w środę (13.02.) o godzinie 19.00.  Przewodniczyć jej będzie, homilię wygłosi i modlitwy poprowadzi o. Marek Matyszek, znany kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Zapraszamy do udziału, szczególnie osoby chore i niepełnosprawne z naszych rodzin i naszych środowisk. Opiekunów chorych prosimy o pomoc im w przybyciu. Świątynia będzie ogrzana...

2.      Program Dnia Chorego w naszej diecezji podany jest na stronie internetowej diecezji.

3.      Jest pora zimowa, jeżeli ktoś wie o osobach bezdomnych nocujących w jakiś pustostanach czy innych miejscach proszony jest o niezwłoczne powiadomienie Opieki Społecznej, Policji lub ks. Proboszcza. Za tych ludzi też musimy być odpowiedzialni.

4.      Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert walentynkowy  pt. „Miłość taka jest” w przyszłą niedzielę (17 lutego 2019) na godzinę 18.00. To kolejny projekt przygotowany przez zespół muzyczny działający przy BCK, któremu towarzyszyć będą wokaliści Sylwia Dębska, Justyna Paczkowska i ks. Krzysztof Włodarczyk. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej oraz Krzysztofa Krawczyka. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Tomasz Majchrzak, który zagra także na instrumentach klawiszowych. W składzie zespołu muzycznego znajda się ponadto:- gitara Krzysztof Krzos, perkusja- Mateusz Majchrzak, gitara basowa- Mariusz Kacprzak, saksofon- Robert Paczkowski, puzon- Michał Bagiński. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w przedsprzedaży lub bezpośrednio przed koncertem.  

5.      Zapraszamy do udziału w zbiórce Green Office Ecologic zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w na pomoc misjom Afryce (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w dni powszednie od poniedziałku 18 lutego do wtorku 06 marca 2019 r. w godzinach od 9,00 do 18,00 u p. kościelnego Leszka przy ul. Farnej. Przychody z akcji Green Office Ecologic wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

6.      Centrum Edukacji „Zenit” z Włocławka zaprasza osoby niepracujące powyżej 30 roku życia do udziału w projektach unijnych. W ofercie są: certyfikowane szkolenia zawodowe połączone ze stażami, doradztwem zawodowym i psychologicznym oraz pośrednictwem pracy. Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie „Zenitu” we Włocławku przy ul. Młynarskiej.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Jadwigi Rzadkowolskiej, l. 66 z Guźlina 74; +Aleksandra Bartczaka, l.83 z Józefowa 15. W Krakowie zmarła +Wiesława Dobruchowska - Pająk, l.39, była parafianka z Sokołowa Parceli, pogrzeb jutro w Krakowie. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 10 lutego 2019                      V Niedziela w ciągu roku (I/C)

   7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   + Protazy Osiński – pg
11.00    + Stanisław Gotówka, Szczepan i Cecylia, zm. z rodz. Gotówków i Stasiaków
17.00    + Mateusz Papirer

PONIEDZIAŁEK – 11 lutego 2019             Światowy Dzień Chorego                              

  7.00     1/. + Seweryna Łączkowska – greg. 1
              2/. + Barbara Chojnacka R1 – pg
 17.00    + Radosław Kotowski – pg  

WTOREK – 12 lutego 2019       

   7.00   + Seweryna Łączkowska – greg. 2     
 17.00  1/. + Józef R15, Helena i Eugeniusz Mikorscy, Adam, Janina Budziszewscy, zmarli z rodz. Mikorskich,
                    Kosteckich, Budziszewskich i Malczewskich
            2/. + Mariola Zielińska – pg

ŚRODA – 13 lutego 2019

  7.00    + Seweryna Łączkowska – greg. 3
17.00    1/. + Walerian Dubiniec – pg
             2/. + Helena Wyrwa – pg
19.00    - Msza Święta z modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie (Brześć Kujawski)

CZWARTEK – 14 lutego 2019          wsp. św. Cyryla i Metodego / św. Walentego

   7.00   + Jerzy Budzyński – pg
 17.00   1/. + Anna Budzińska R1 – pg
             2/. + Seweryna Łączkowska – greg. 4

PIĄTEK – 15 lutego 2019

   7.00   1/. + Seweryna Łączkowska – greg. 5
             2/.  – Dziękczynno-błagalna o zdrowie i opiekę Matki Bożej w 50-lecie urodzin Grażyny
                      Łukaszewskiej
 17.00   1/. + Jan i Danuta Kacprzak – pg
             2/. + Barbara Gołębiewska– pg

SOBOTA – 16 lutego 2019

  7.00    1/. + Waldemar Osiński – pg
             2/. + Seweryna Łączkowska – greg. 6
17.00    1/. + Bronisław Dynowski R13 i Józef Rohde R29
             2/. + Lech Drożdżewski – pg

NIEDZIELA – 17 lutego 2019             VI Niedziela w ciągu roku (I/C)

   7.00   + Anna Jabłońska R2, Henryk, Zofia, Roman, Krystyna Jabłońscy (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. + Stanisław Krzos – pg
             2/. + Seweryna Łączkowska – greg. 7
11.00    1/. + Wojciech Skruszewicz – pg
             2/. + Kamil Magutow R7 (rezerwacja)
17.00    – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie