10 listopada 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -10 listopada 2019 - XXXII niedz. zw-  C (I)Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.      Jutro Narodowe Święto Niepodległości.  Program obchodu:

9:00 - Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Św. Stanisława B.M.

10:30 - Złożenie kwiatów pod pomnikiem króla W. Łokietka w akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej . "Brestivia" wraz z poczęstunkiem rogalami świętomarcińskimi.

18:00- Koncert "Z piosenką po niepodległość"- sala widowiskowa BCK. Wstęp wolny.

2.      Jutro imieniny obchodzi nasz p. organista Marcin Czynszak a urodziny nasz p. kościelny Leszek Witkowski. Msza św. w ich intencji jutro o godz. 17,00 ale już dziś składamy im najlepsze życzenia i polecamy modlitwom.

3.      Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok. Poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Zaznaczone są także uroczystości i wydarzenia życia parafii. Nabywając złóżmy ofiarę, cegiełkę na renowacje świątyń w parafii (5).

4.      W kancelarii są do nabycia książkowy Kalendarz Rolnika i różne kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników

5.      Do kaplicy Miłosierdzia Bożego przy cmentarzu zostały zakupione organy elektroniczne. Nadały liturgii pogrzebowej dodatkowego dostojeństwa. Dotychczasowy instrument z kaplicy będzie wykorzystany jako dodatkowy w kościele Św. Michała Archanioła

6.      Pod patronatem kujawsko- pomorskiego kuratora oświaty, burmistrza Brześcia Kujawskiego, ks. dziekana dekanatu brzeskiego i dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim w dniu 27 listopada 2019 odbędzie się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej pod hasłem  Jak Ci dziękować, żeś mi dał tak wiele...” (L. Staff). Trudu organizatorskiego podjęła się pani mgr lic. Irena Narewska, katechetka w tej szkole.


7.      Jest jeszcze do nabycia nowy październikowy numer Siewu Brzeskiego


8.      Trwają mozolne i kosztowne prace przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Czasu mamy już mało ale jest nadzieja, że tegoroczne prace skończymy w terminie.  Musimy za wykonany odcinek prac się już rozliczać. Ofiary na remont prosimy składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii, zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


9.      W kinach grany jest film "Nieplanowane". Więcej informacji na plakacie w gablocie przy świątyni. Warto zobaczyć.


10.W miniony piątek i sobotę miała miejsce w Brześciu Kuj. akcja charytatywna "Dziewczynka z zapałkami". Akcja była w markecie "Biedronka". Wolontariusze ze Szkoły nr 2 zbierali do puszek przy kasach pieniądze dla biednych dzieci z całej Polski. Pieniądze zostaną przeznaczone na ciepłe posiłki, przybory szkolne a także obozy i kolonie. Uczniowie dzielnie pomagali również w pakowaniu produktów. W zamian za ofiarność można było otrzymać pamiątkową zapałkę. Dużo ludzi okazało swą hojność. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dobro okazane innym wraca do nas podwójnie. Nad wolontariuszami czuwał ks. Krzysztof Góralski, ich katecheta a zarazem opiekun szkolnego koła Caritas. oraz przedstawiciel fundacji "Dziewczynka z zapałkami" z Łodzi. Szczególne podziękowania dla wszystkich przedstawicieli szkoły, którzy poświęcili czas, by pomóc potrzebującym dzieciom. Bóg zapłać.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Ryszarda Budziszewskiego,  l.71 z Guźlina 42; +Tolisława Lewandowskiego, l.75 z ul. Królewskiej 11; +Krystyny Chwiałkowskiej, l.81 z ul. Królewskiej 9; +Krystyny Lewandowskiej, l.87 z ul. Traugutta 30a; +Piotra Nowaka, l.53 z ul. Nowej 8. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 10 listopada 2019  - XXXII Niedziela zwykła (I/C)

   7.00  + Jerzy Kurant (ur.) (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie             
            2/. + Marianna i Jan Szareccy, Bernard Krzymowski
            3/. + Ewa, Anna i Kazimierz Zaparuszewscy
11.00   – W 50. rocznicę ślubu Heleny i Zdzisława Chojnackich,
                    o Boże błogosławieństwo i zdrowie
– int. córek
17.00   + Jan i Danuta Kacprzak – pg

PONIEDZIAŁEK – 11 listopada 2019        
         wsp. św. Marcina z Tours, bpa / Narodowe Święto Niepodległości

  9.00  1/. – W intencji Ojczyzny
           2/. + Adam Ciechalski R21, teściowie Ciechalscy i zmarli z rodz. Kuczyńskich (rez.)
           3/. + Agata Przewozikowska – pg

11.00  + Genowefa Zientara (ur.) – pg
17.00  – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla p. Leszka z racji ur. i p. Marcina z racji im.

WTOREK – 12 listopada 2019 - wsp. św. Jozafata, BM

  7.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg
           2/. + Karol Skrzek – pg

17.00  1/. + Janusz Stanisławski – pg
           2/. + Jan Kotas R1 – pg
           3/. + Marek Pawłowski – pg

ŚRODA – 13 listopada 2019 - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

  7.00  1/. + Wojciech i Maria Kowalewscy – pg
           2/. + Marian R23, Janusz R2 Stanisławscy, zmarli z rodz. Stanisławskich

17.00  1/. + Józef Nowacki R49
           2/. + Irena Głowacka – pg  
           3/. + Grzegorz Mroziński
– pg
19.00 
– Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

CZWARTEK – 14 listopada 2019

  7.00  1/. + Krystyna Głowacka – pg
           2/. + Aldona Hybińska
– pg
17.00  1/. + Stanisława Szydłowska R2 – pg
           2/. + Czesława Poniedzielska – pg

PIĄTEK – 15 listopada 2019           wsp. św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła

  7.00  + Leon Wróblewski R1 – pg
           + Jadwiga Rzadkowolska – pg

17.00  1/. + Wanda Stanna – pg
           2/. + Łukasz Kuliński – pg
           3/. + Helena Nagala – pg

SOBOTA – 16 listopada 2019

  7.00  1/. + Krystyna Polakowska – pg
           2/. + Piotr Suchara – pg
17.00  1/. + Jan i Stanisław Kaczmarek – pg
           2/. + Marianna Burdzińska – pg
           3/. + Aniela Nymergut – pg

NIEDZIELA – 17 listopada 2019 XXXIII Niedziela zwykła

   7.00  + Seweryna Łączkowska (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Zmarli z rodz. Bretesów i Grabowskich
            2/. + Grażyna Kwiatkowska R10 (rezerwacja)
            3/. + Agata Przewozikowska – pg
11.00   + Andrzej Rajczuk – pg
17.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie