6 lutego 2022 - Ogłoszenia

Ogłoszenia - 6 lutego 2022 -  V Niedziela okresu zwykłego  - C/II

1. W piątek, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes, przeżywać będziemy XXX Światowy Dzień Chorego, pod hasłem „»Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny« (Łk 6, 36). Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią”. Zapraszamy chorych i starszych na mszę św. o 17,00, podczas której udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.

2. Diecezjalne obchody tego dnia  odbywać się  będą według następującego porządku:  godz. 11.00, Izbica Kujawska  –  Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego, z udzieleniem sakramentu chorych, w kaplicy Domu Opieki Społecznej, prowadzonego przez księży orionistów; a godz. 14.00, Koło – Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego, z udzieleniem sakramentu chorych, w kaplicy Domu  Pomocy Społecznej, prowadzonego przez siostry orionistki.

3. W najbliższą sobotę o godz. 12,00 na tydzień przybywa do naszej parafii Obraz Matki Bożej Solidarności i replika krzyża nowohuckiego. Od 1982 roku, w trzecią niedzielę września, ludzie pracy z całej Polski gromadzą się na Jasnej Górze przy obrazie Matki Bożej Królowej Polski i modlą się wspólnie za siebie nawzajem, za swoje rodziny, zakłady pracy, a przede wszystkim za Polskę naszą Ojczyznę. Znaki te przemierzają niektóre parafie w naszej diecezji, w których w szczególny sposób pragną się zgromadzić na wspólnej modlitwie ludzie wszelkiej pracy. Zapraszamy więc, do tej wspólnej modlitwy do naszej świątyni, Niech zgromadzą nas Matka Boża Solidarności Robotników oraz bł. ks. Jerzy Popiełuszko i wyproszą nam swym wstawiennictwem szczególne Boże błogosławieństwo. Niech wspólna modlitwa od godz. 17,00, stanie się znakiem naszej wierności Bogu i zawierzenia Mu przez ręce Maryi naszych rodzin, miejsc pracy, wszystkich chorych i zagubionych w trudnej rzeczywistości dzisiejszego świata. W sobotę (12 lutego) o godz. 17,00 Msza św. i potem modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie naszej parafii, miasta i naszej gminy. W niedzielę na wszystkich mszach św. w szczególny sposób będziemy modlić się o pokój i ustanie epidemii. W poniedziałek zapraszamy szczególniej  rolników, sołtysów i Koła Gospodyń Wiejskich, we wtorek - nauczycieli, pracowników oświaty i kultury, w środę - samorządowców wszystkich szczebli i organizacje społeczne, w czwartek - ruchy modlitewne i apostolskie (koła różańcowe, "Margaretki", służbę liturgiczną i asystę), w piątek - ludzi chorych i służbę zdrowia. W sobotę (19 lutego) o 11,30 nabożeństwo zawierzenia ludzi pracy i pożegnanie Obrazu Matki Bożej.

4. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 18 lutego (przyjazd w godzinach 15.00-16.00) do 20 lutego (wyjazd ok. godz. 16.00) br. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą śpiworów. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają księża lub katecheci pod numerem telefonu: 518 014 963 lub: 603 985 131 Zgłoszenia do 11 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Bogumiły Przysieckiej, l.79 z Kalisza, d. Brześć Kuj. ul. Targowa, matki ks. Tomasza Strzeleckiego, proboszcza z Blizanowa w diecezji kaliskiej; +Mirosławy Czerwińskiej, l.80 z ul. Traugutta 18; +Kazimierza Jankiewicza, l.79 z Włocławka byłego naszego parafianina; +Krystyny Przewozikowskiej, l.69 z ul. Nowej 9. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

NIEDZIELA – 6 lutego 2022 - V Niedziela zwykła, rok C/II - I Niedziela miesiąca

7.00  + Dziękczynno błagalna dla Majkela Dybek, z prośbą