30 stycznia 2022 - Ogłoszenia

Ogłoszenia - 30 stycznia 2022 -  IV Niedziela okresu zwykłego  - C/II

1. Kończymy wizyty duszpasterskie rodzin (kolędy), które realizowaliśmy stosownie do możliwości. Jak nas zapraszano to odwiedzaliśmy w domu ale stwarzaliśmy też możliwość spotkania na Mszy św. w kościele dla tych co mają niepokonalny lęk, aby ich nie odwiedzać. Napewno mamy mniejsze niż w poprzednich latach rozeznanie parafian. Trudno określić ilu jest naprawdę parafian, zwłaszcza ilu przybyło, ilu się wyprowadziło. Przepraszamy, jeżeli przez ten zamęt gdzieś nie dotarliśmy lub otrzymaliśmy nieprecyzyjną informację i opuściliśmy. Jesteśmy otwarci także na odwiedziny parafian indywidualnie czy w innych terminach, jeżeli będą takie propozycje.

2. Zwyczajowych ofiar kolędowych na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii też było mniej niż zwykle ale parafianie w kopertach składają je jeszcze. Także ofiary na dokończenie renowacji elewacji kościoła parafialnego i dokończenie renowacji ołtarza w kościele poklasztornym i malowanie wnętrza tamtej świątyni oraz renowację gotyckiej rzeźby Pokłonu Trzech Króli, też było wyraźnie mniej. Ponieważ wielu poczuwa się i składają ofiary w ciągu roku czy wpłacają na konto bankowe parafii, trudno w tej chwili to w pełni ocenić. W całej Polsce i całym świecie jest to nienormalny czas, faktycznej bądź rzekomej pandemii. Musimy to przeczekać... Dziękujemy za wszystkie spotkania z parafianami i życzymy wszelkich łask Bożych. Wspieramy Was naszymi liturgicznymi i osobistymi modlitwami.

3. W środę (02 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. i poświęcenie świec na mszach św. o godz. 9,00; 15,30; 17,00. W tym dniu uroczyste poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o godz. 15,30. W kancelarii są do nabycia prawdziwe woskowe gromnice małe i większe. W tym dniu kończymy tradycyjne śpiewanie kolęd w świątyni.

4. W środę Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy zakony i zgromadzenia zakonne, zwłaszcza te w których posługują nasze parafianki: Siostry Wspólnej Pracy i Siostry Elżbietanki.

5. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W piątek msze św. o 7,00; 16,00 i 17,00. Na pół godziny przed mszami św. popołudniowymi okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie na godz. 16,00 wszystkie dzieci a szczególnie te po I-Komunii św. i odprawiające 9 pierwszych piątków miesiąca. Na godz. 17,00 szczególniej przygotowujących się do bierzmowania.

6. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 18 lutego (przyjazd w godzinach 15.00-16.00) do 20 lutego (wyjazd ok. godz. 16.00) br. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą śpiworów. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają księża lub katecheci pod numerem telefonu: 518 014 963 lub: 603 985 131 Zgłoszenia do 11 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Waldemara Urbańskiego, l.78 z ul. Głuchej 3; +Wiesława Lipińskiego , l.69 z Włocławka; +Wacławy Suszek, l.80 z ul. Kolejowej 52; +Elżbiety Dominikowskiej, l.73 z ul. Targowej 5; +Zbigniewa Góreckiego, l.70 z ul. Mickiewicza 9 oraz w Wieńcu +Józefa Ochocińskiego z ul. Królewskiej 11. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Plan wizyt duszpasterskich (kolędy)

poniedziałek - 31 stycznia 2022 r.
- od godz. 9,00 - ul. Kolejowa
•    1ks. - od końca numerów
•    2ks. - od początku numerów
- od g. 15,00 –
•    . - kolęda uzupełniająca - zgłoszenia SMSem pod nr 660 095 311

NIEDZIELA – 30 stycznia 2022 - IV Niedziela zwykła, rok C/II

7.00 + Maria Kamińska – pg
  9.00 + Marlena Kobus – pg
10.30 + Irena Kwiatkowska – pg
12.00 + Piotr Mentlewicz – pg
17.00 + zm. rodzice i rodzeństwo z rodz. Szareckich i Zawidzkich/rez./

PONIEDZIAŁEK – 31 stycznia 2022 - wsp. św. Jana Bosko

7.00 + Jadwiga Rzadkowolska R3
17.00  1/. + o zdrowie dla Kuby – int. wujka Dariusza
          2/. + Bożena Szymańska – pg

WTOREK – 1 lutego 2022

7.00  + Maria i Kazimierz Iżyccy /rez./
17.00  1/. + Stanisława Bernard Helena i Tadeusz Pańka
          2/. + Marianna Kaźmierczak (im.)

ŚRODA – 2 lutego 2022 - Ofiarowanie Pańskie – święto

9.00 + Maria Nowacka
15.30  1/. + Zofia Kwiatkowska – pg
          2/. + Elżbieta (ur.) Zielińska, z,. z rodz. Zielińskich i Figasów