Koncert organowy 2016

V JESIENNY  KONCERT ORGANOWY

W dniu 25 września w kościele parafialnym odbył się V Jesienny Koncert Organowy, zorganizowany przez Brzeskie Centrum Kultury i Parafię Św. Stanisława w Brześciu Kujawskim. Tym razem recital organowy wykonał pan Adam Klarecki.
Pan Adam od 1995 roku mieszka we Włocławku, gdzie pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Swoją działalność koncertową rozpoczął w 1993 roku. Prowadzi ją w kraju i za granicą (Włochy, Czechy, Słowacja, Finlandia, Niemcy).
Prowadzi klasę organów w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Włocławku oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organizatorem cyklu koncertowego „Katedralne Koncerty Organowe” we Włocławku. Należy do inicjatorów festiwalu organowego w kościele farnym w Chełmnie, bierze udział w organizacji koncertów organowych w innych kościołach regionu. W 2004 roku ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe u prof. Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jesienią 2011 roku nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów katedry we Włocławku.

W programie koncertu znalazły się utwory Bacha, Schuberta, Brańki i inne. Słowo mówione przygotowała żona pana Adama, pani Teresa, która opowiadała o twórcach utworów oraz o historii ich powstania.

Publiczność dopisała. Dźwięk organów, przyćmione światło w naszej pięknej świątyni oddały klimat muzyki organowej z epoki baroku, romantyzmu i współczesnej. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego miasta i z roku na rok poszerza grono odbiorców.
Na kolejny koncert zapraszamy za rok w ostatnią niedzielę września.