Uroczyste poświęcenie pojazdów

Z racji przypadającego 25 lipca święta patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa w niedzielę poprzedzającą (24 lipca) po Mszach św. 7,00; 9,00; 11.00; 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny rolnicze). Poświęcenie pojazdów odbyło się wokół Placu Łokietka i wzdłuż ul. Farnej. Właściciel święconego pojazdu otrzymał obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą kierowcy. Otrzymując obrazek można było złożyć ofiarę na zakup dla misji środków transportu. Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu  dla polskich misjonarzy i misjonarek.